Category Archives: Genel

BABALAR GÜNÜ KUTLAMA

fedarasyon başkanı

federasyona-izmirli-baskan

Federasyona İzmirli Başkan…

Türkiye’nin en büyük ikinci federasyonu olan, Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu’nun Genel Başkanlığına İzmir Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppekcan seçildi

Metal ile ilgili grupları bünyesinde barındıran federasyon, ülke  genelinde oto sanatkarları, bakırcılar, kuyumcular, hurdacılar, demirciler, dökümcüler ve sıhhı tesisatçılar sektörlerindeki 276 odayı ve 190 bin üyeyi çatısı altında topluyor. Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu, Şoförler Federasyonu’nun ardından Türkiye’nin en büyük ikinci federasyonu durumunda.

İzmir temsil edilecek

Federasyonun yönetimi tarafından oybirliği ile genel başkan seçilen Heppekcan, 1996 yılından bu yana Federasyonun yönetiminde yer alıyor. Son üç dönem genel başkanvekili olarak görev yapan Necdet Heppekcan, federasyonun çatısı altında faaliyet gösteren meslek guruplarının sıkıntılarını iyi bildiğini kaydetti.

İzmir’i layıkıyla temsil edeceklerini belirten Başkan Heppekcan, ‘ Sorumluluğu son derece ağır olan bu görevi tecrübeli yönetim kurulu üyelerimizin destekleriyle en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyorum. Başarımız, İzmir’in gururu olacaktır.  Federasyonun bünyesindeki esnaf sanatkarların ve odaların sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler bulmak ana hedefimiz olacak’ diye konuştu.

Haziranın ikinci haftası illerde bulunan odaları ve esnafı ziyaret etmeye başlayacaklarını hatırlatan Heppekcan, ‘Sakarya, İzmit, Kocaeli, Düzce ziyaretleri ile Türkiye turuna başlayacağız. Arkasından Karadeniz turuna çıkacağız. Sahada birebir esnafın nabzını tutacağız. Sorunlarımız büyük ama el ele her türlü zorluğun üstesinden gelecek güce sahibiz’ dedi.

Mesleki eğitim

Mesleki eğitime ayrı önem verdiklerini dile getiren Başkan Heppekcan şunları söyledi: ‘Çağı yakalamak, hangi sektörde olursa olsun üyelerimize yeni teknolojiler konusunda doğru rehberlikler verebilmek ve onları geliştirmek önceliğimiz. Her geçen gün mesleklerin, tüketicilerin beklentileri, talepleri çeşitleniyor. Eğer biz gelişen çağa ayak uyduramazsak, orta vadede işimizi, işyerimizi ve zincirin devamında geleceğimizi kaybederiz.

O nedenle usta ve çalışanlarımızı mesleki kurslarla takviye etmeyi, her üyemizi Ustalık Belgesi veya Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi yapmayı planlıyoruz. Oda ve federasyon yöneticileri olarak bizler de yurt içi ve yurt dışı fuarlar ve yayınlar vasıtasıyla mesleklerimizdeki teknolojik yenilikleri yakından takip edeceğiz.

Sektörel sorunlar

Sektörlerde üyelerimizi ve odalarımızı mağdur eden güncel sorunlarımız var. Sigorta şirketlerinin haksız rekabeti belimizi büküyor. Yabancı sermayeli, milyar dolarlık kuruluşlar kartel oluşturarak oto sanatkarını mağdur ediyorlar. Oto sanatkarlarının resmi fiyat tarifelerine uymuyorlar, daha fazla kar için tamir edilen araçlarda orijinal parçalar yerine ucuz yan ürünlerin kullanılmasını istiyorlar, üyelerimize ödemelerini geciktiriyorlar. Dosya kapandıktan sonra bir hafta içinde ödenmesi gereken ücretler haftalarca verilmiyor.

Öte yandan, inşaatlarda ehil olmayan sıhhi tesisat ustalarının çalıştırılması da ayrı bir problem. Oysa Ustalık Belgesi ve oda kaydı bulunan ustaların kullanılması, hem işverenin hem de tüketicinin de lehine olacaktır.

Yeni yönetmelikle hurdacılara getirilen standartlar da eski ustalarımızı mağdur ediyor. Bin iki bin, üç bin metrekarelik alanları öngören yönetmelik, yüz-iki yüz metrekarede faaliyet gösteren eski üyelerimizi tasfiye eder nitelikte. Çevre Bakanlığı’nın standartlarını yerine getiren üyelerimizin bu kıstaslara bakılmadan çalışmasına müsaade edilmeli, eski ustaların kazanılmış hakları korunmalı’

19 MAYIS KUTLAMA

19 Mayıs resmi tatil mi? 19 Mayıs hangi güne denk geliyor? Sokağa çıkma  yasağı olacak mı? - Takvim  Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı  kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

ASILSIZ MESAJLAR HAKINDA

 

Asılsız mesajlara itibar etmeyin - Çerkezköy Haber GazetesiWhatsApp Image 2021-04-28 at 09.16.07 TÜM ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE 

FACEBOOK ve İNSTEGRAM DAN ESANAF ODASI ADI ALTINDA DUKKANLARIN ACIK OLCAĞINA DAİR ATILAN MESAJLAR SAHTE VE ASILSIZDIR İTİBAR ETMEYİN

23 NİSAN KUTLAMA

23 Nisan Kutlama Kartları Farklı Yeni | Ozledim.Net - Ozledim.NetGeleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlarız.

HAYIRLI RAMAZANLAR

Hoşgeldin Ramazan | Ramazan, Ilham verici sözler, EğitimDostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek  ayında gönlüllerin sevgi ile dolup taşmasını sоfrаlаrınızdа bоl ve bereketli olmasını dileriz Ramazan аyımız mübarek olsun. Hayırlı Ramazanlar .

DENİZBANK PROTOKOL

Logolar | DenizBankoda logo

IMG_0001IMG_0002

IMG_0003IMG_0004

IMG_0005IMG_0006

sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ZİYARET

sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Türker Gürsoy ve Başkan Yardımcısı Ali Ersoy ile makamında ziyaret edilmiştir.

yapılan girişimler neticesinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından istihsal edilen “5684 sayılı Sigortacılık Kanunu Ek 6 ıncı Maddesinin Uygulanmasına İlişkin 2021/1 Sayılı Genelge” gereğince trafik hasar ödemelerinin esnaf ve sanatkârlarımıza yapılabilmesinin önü açılmış olmasına rağmen sigorta şirketlerinin esnaf ve sanatkârlarımıza hasar ödemeleri yapmamaları ve mağduriyetlerine sebebiyet vermeleri sebebiyle Federasyonumuz Başkanı Özcan Saraçoğlu ve Başkan Vekili ve oda başkanımız  Necdet Heppekcan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Türker Gürsoy ve Başkan Yardımcısı Ali Ersoy ile makamında görüşme yapmışlardır. Esnaf ve sanatkarlarımıza hasar ödemesi yapmayan sigorta şirketlerinin https://www.turkiye.gov.tr/hm-sigortacilik-sikayet-basvuru-ve-takip başvuru sayfası üzerinden veya Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna bildirilmesi üzerine gerekli yaptırımların sigorta şirketlerine uygulanarak esnaf ve sanatkarlarımızın mağduriyetlerinin giderileceği bildirilmiştir. Esnaf ve sanatkarlarımız mağduriyetlerinin giderilmesi adına ilgilerinden dolayı Kurum Başkanı Türker Gürsoy ve Başkan Yardımcısı Ali Ersoy’ a teşekkür ederiz.

 

BERAT KANDİLİ KUTLAMA

Berat Kandili Duası / Resimli Berat Kandili Video / 2021 Berat Kandili  Mesajları - YouTubeSizin ve ailenizin Mübarek Beraat kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederiz Berat Kandiliniz mübarek olsun!

ÇANAKKALE ZAFERİ

18 Mart Çanakkale Zaferi mesajları! Resimli en dokunaklı en içten sözler...  - YAŞAM HaberleriÇanakkale Zaferimizin 106. yılında; Cumhuriyetimizin kurucusu, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’nin ve istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyoruz